سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  بحران گمشده ها

  آیا میدانید هزینه گم شدن مدارک یا مفقود شدن آنها چقدر است؟ آیا میدانید آگهی مفقودی چیست؟

  بی گمان هر یک از ما روزانه به دلایل محتلفی مدارک شخصی خود را اعم از اسناد و مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی، کارت پرسنلی یا شناسایی و اسناد مالکیتی مانند: سند ملک، سند خودرو، کارت خودرو، کارت سوخت و اسناد و مجوزهای قانونی مانند گواهینامه، مجوز حمل سلاح، مدارک تحصیلی، کارت پایان خدمت، پاسبورت و … گم کنیم و یا مورد سرقت قرار گیرند.

  در چنین شرایطی چکار باید کرد؟

  یکی از مواردی که قانون گزار پس از مفقود شدن مدارک جهت پیشگیری از سوء استفاده و یا صدور المثنی به آن اشاره و ارجاع نموده است ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار می باشد. ثبت و چاپ آگهی مفقودی مدارک در روزنامه سراسری مبین اعلام گم شدن یا به سرقت رفتن مدارک مذکور از سوی صاحبان مدارک می باشد.

  شاید گم شدن مدارک هویتی به خودی خود مشکل خاصی ایجاد ننموده و فقط موضوع المثنی آن مطرح باشد اما گاهی مشاهده شده است که افراد سودجو و متخلف از مدارک مذکور نهایت سوء استفاده را به عمل می آورند. برخی از سوأ استفاده ها به شرح زیر است:

  گرو گذاشتن برای خرید کالا و رفتارهای مشابه، خرید و فروش خودرو، آزاد کردن زندانیان، پاس کردن چک با کارت ملی، خرید و فروش سکه، ثبت نام سیمکارت، خروج غیر قانونی از مرز، ثبت نام یارانه ها و موارد دیگر…

  هزینه گم شدن مدارک:

  هرگاه مدرکی گم شود علاوه بر هزینه های روحی و روانی و استرس های اجتماعی، هزینه های دیگری نیز گریبانگیر صاحبان مدارک میشود که عبارتند از :

  • هزینه ایاب و ذهاب به ادارات و سازمانهای مربوطه
  • هزینه های خدمات اداری و بعضا پرداخت جرائم و هزینه های قانونی
  • هزینه های وقت و رمان صرف شده جهت صدورالمثنی مدارک
  • هزینه معطل ماندن برای اخذ خدماتی که نیاز به مدارک هویتی و شناسایی دارند.

  و بسیاری هزینه های دیگر که گاهی اوقات از نظر مالی به هیچ وجه قابل اندازه گیری و مقایسه نمی باشند.

  راهکارهای پیشگیری از مفقود شدن یا به سرقت رفتن مدارک:

  • حتی المقدور هنگام خروج از منزل از همراه داشتن مدارکی که همراه داشتن آنها ضرورت خاصی ندارد اجتناب کنیم.
  • خودداری از تجمیع مدارک در یک کیف (همه مدارک رو یه جا نذاریم).
  • مدارک مورد نیاز در سفر یا در امور روزانه را مدیریت کنیم بطوریکه همواره جای خاصی را برای نگهداری آنها در نظر بگیریم.
  • شماره تماس خود را روی مدارک بچسبانیم که هنگام گم شدن آنها، در صورتیکه کسی آن را پیدا کند بتواند به شما اطلاع رسانی کند.

   

  ثبت و چاپ آگهی مفقودی

  علیرغم همه مراقبتهایی که ممکن است جهت پیشگیری از گم شدن مدارک یا سرقت آنها انجام شود، مفقود  شدن یا سرقت مدارک همواره گریزناپذیر است و همانطور که گفته شد پس از گم کردن مدارک یکی از اقدامات مهم ثبت آگهی مفقودی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار یا سراسری می باشد.

  در «سامانه فوری ثبت» ثبت آگهی مفقودی بصورت هوشمند صورت گرفته و روزنامه حاوی آگهی برای متقاضیان بصورت رایگان و از طریق پست پیشتاز ارسال میگردد. تجارب گذشته ما و انجام کیفی و مطلوب این خدمت جزو افتخارات ما محسوب میگردد و همواره درک درستی از شرایط روحی و روانی صاحبان مدارک در هنگام گم کردن مدارکشان از اولویت های خدمت رسانی ما میباشد.

  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *