آگهی مجمع شرکتها و موسسات خود را می توانید در فرم زیر بصورت آنلاین ثبت نموده و با صرف کمترین هزینه، در کوتاهترین زمان روزنامه حاوی آگهی مجمع را در محل شرکت، یا مکان مورد نظر خود، بصورت رایگان دریافت نمایید.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی آگهی دعوت برگزاری مجمع به اینجا مراجعه نمایید.

ثبت آگهی مجمع عمومی و فوق العاده شرکتها و موسسات

نمونه دو کادر آگهی مجمع

آگهی دعوت شرکت گرگان سفال امید سهامی خاص به شماره ثبت 11274 و شناسه ملی 140051696316 مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

انتشار تاریخ:1400/05/24
زمان: روز شنبه 1400/06/06 ساعت 15 مکان: در محل دفتر شرکت
برگزار می گردد.
دستورجلسه:
1-انتخاب هیات مدیره
2-سایر تصمیماتی که درصلاحیت مجمع عمومی عادی به طور فوق
العاده می باشد
لازم به یادآوری است که:
ازکلیه سهامداران محترم دعوت می شود با در دست داشتن کارت
شناسایی معتبر در محل یاد شده حضور بهم رسانند.
حضور توام عضو و نماینده تام الاختیار وی در مجمع عمومی ممنوع.

هیئت مدیره شرکت

ثبت آگهی مجمع

تمامی شرکتهای سهامی مطابق قوانین جاری کشور مطابق مواد 97 الی 100 لایحه اصلاحی قانون تجارت وسایر مقررات باید در همه موارد صاحبان سهام را از طریق نشر آگهی در روزنامه کثیرالانشار که آگهی مجمع در آن به چاپ می رسد آگاه نمایند. عمده دلایل رد شدن صورتجلسات در ادارات ثبتی عدم رعایت تشریفات دعوت از جمله عدم چاپ آگهی دعوت سهامداران به مجمع می باشد.

انتخاب روزنامه کثیرالانتشار که آگهی های دعوت مجمع شرکتها یا انجمن صنفی در آن ثبت و به چاپ می رسد در جلسه قبلی مجمع مشخص می گردد. زمان بین انتشار آگهی دعوت مجمع عمومی و تاریخ تشکیل آن در شرکتهای سهامی و انجمن های صنفی حداقل ده روز و حداکثر چهل روز می باشد. قبل از تشکیل جلسه مجمع باید سهامدارانی که قصد حضور در مجمع دارند با ارائه برگه سهام یا گواهی موقت سهم متعلقه به شرکت مراجعه و برگه ورود به جلسه را دریافت کنند.

آگهی دعوت به معنی خاص برای تشکیل مجامع عمومی با سایر آگهی های مقرر در قانون تجارت و لایحه اصلاحی از جمله آگهی حق تقدم و پذیره نویسی ویا تبدیل سهام با نام به بی نام و بالعکس و تبدیل شرکت های سهامی خاص به عام و یا آگهی کاهش سرمایه متفاوت می باشد.

همان طور که بیان شد از جمله مواردی که به کرات موجب نقص ویا رد صورتجلسات مجامع عمومی یا دعوت مجمع عمومی موسسین مخصوصا در شرکت های سهامی عام ویا خاص می گردد، عدم رعایت دقیق آگهی دعوت مجامع عمومی می باشد. بنابر این کم دقتی و عدم آشنایی از تشریفات قانونی دعوت مجامع موجب می گردد تا شرکت های تجارتی با صرف هزینه های بسیار مجددا مجبور به تشکیل مجمع با رعایت قوانین موضوعه گردند که این امر علاوه براستهلاک شرکت موجب تاخیر در عملیات و اداره شخصیت حقوقی را موجب می گردد از طرفی سلیقه ای عمل نبودن بررسی آگهی دعوت توسط کارشناسان ثبتی موجبات بروز اختلاف و مشکل را برای فعال اقتصادی بهم راه خواهد داشت. به همین منظور سامانه فوری ثبت جهت پیشگیری از ایجاد مشکلات مشابه ، در قالب یک فرم استاندارد اقدام به ثبت آگهی مجمع بصورت آنلاین نموده است.

آگهی دعوت مجمع در سامانه فوری ثبت بصورت هوشمند انجام و امکان انتخاب روزنامه کثیرالانتشار را برای هموطنان عزیز در سراسر کشور فراهم نموده است. اگرچه ثبت آگهی مجمع در روزنامه کاروکارگر یا ثبت آگهی دعوت در روزنامه همشهری یا سایر روزنامه های کشور هیچ تفاوتی نمیکند و صرفا با توجه به قیمت پایه کادر آگهی و بر اساس رتبه بندی روزنامه ها مبلغ آگهی دعوت متفاوت می باشد.