قوانین و آیین نامه حرفه ای ما

۱- رعایت حد اعتدال و میانه روی از مهمترین ارزش های مورد نظر و قطعی روزنامه نداشتن گرایش تند به چپ و راست در زمینه سیاسی – اجتماعی و فرهنگی مشی روزنامه می باشد.
۲- رعایت انصاف و قضاوت منصفانه در مورد عملکرد مدیران در گزارشات ، رپرتاژ ها ، خبرها و تحلیل ها و … از پایه های اصلی اعتقادی مدیران مسئول روزنامه است.
۳- این روزنامه به هیچ نحو قصد ندارد با تحریف خبر ، تحریف گفته های مدیران و مسئولین و اشخاص حقیقی و حقوقی و برداشت های سوء  و غلط از گفته های آنها به منافع خاص دست پیدا کند.
۴- اگر هر گونه اشتباه و اعوجاج سهوی در مصاحبه و نقل قول افراد به وجود آید و مورد اعتراض قرار گیرد روزنامه خود را موظف می داند در همان صفحه بلافاصله در اسرع وقت جبران و اصلاح نماید.
۵- احترام به حقوق همه انسان ها با هر گونه گرایش و خط مشی سیاسی از اصول اساسی و باورهای قلبی مدیران روزنامه است و همه انسان ها را دارای  کرامت انسانی می داند.
۶- روزنامه به هیچ نحو به دنبال مچ گیری و بعضی شیوه های غیر اخلاقی  رایج در بعضی از مطبوعات نبوده و نخواهد بود و گذشته عملکردی این روزنامه گواه این مدعاست و من بعد نیز قوی تر و محکم تر در این مسیر گام بر میدارد.
۷-  روزنامه تلاش می کند حسن ارتباط و تعامل معقولانه خود را با همه گروه ها و جریانات سیاسی که در کشور رسماً و قانوناً مورد پذیرش هستند را حفظ نماید.
۸- روزنامه تلاش میکند و اعتقاد دارد که کارمند و پرسنل آن به مثابه سرمایه انسانی هستند و کوشش میکند با راهنمایی و پذیرش انتقادات این ارزش و کرامت والا را برای نیروها و کارمندان خود قائل باشد.
۹- احترام به ارباب رجوع و حق ارباب رجوع از جمله ارزش های اصلی روزنامه قلمداد می شود و تلاش می شود با پذیرش منطقی انتقادات راه پیشرفت و تعالی روزنامه بیشتر از پیش باز شود.
۱۰- اعتقاد و پایبندی به اصول اخلاق اسلامی و ارزش های اسلامی در پوشش و رفتار و حرکات و مراودات کارکنان روزنامه از دیگر موارد ارزشی ما محسوب میشود.
۱۱- جدی بودن در محیط کار و جلوگیری از هر گونه حاشیه پردازی – رفتارها و مراودات غیر ارزشی در میان پرسنل از اصول عملی و باورهای جدی کلیه اعضا موسسه است.
۱۲- برخورد متین و با احترام با ارباب رجوع و راهنمایی و پاسخگویی دقیق و محترمانه به ارباب رجوع از دیگر اصول اعتقادی روزنامه است.
۱۳- رعایت احترام و ادب در حق مشتریان و مشترکان روزنامه چه حقوقی چه حقیقی
۱۴- نظم و انضباط کاری و اداری به صورت دقیق و جدی
۱۵- پایبند بودن به پرداخت آخرین حق و حقوق پرسنل که با آنها توافق شده است
۱۶-  نقد پذیری و تعامل همه جانبه با همکاران مطبوعاتی در سراسر کشور
۱۷- روزنامه به لحاظ ماموریت خاصی که برای خودش ترسیم نموده است تلاش می کند عمده کوشش آن در راستای افکار عمومی در بالا بردن سطح آگاهی جامعه باشد.
۱۸- روزنامه و مدیران آن به شدت تاکید می کنند که از رقابت بیزار هستند  و تلاش می کنند دیگر مدیران را نیز به مسیر تعامل مثبت و دوستی و صمیمیت هدایت کنند.
۱۹- تلاش می شود همه افراد و نیروهای موسسه مطبوعاتی با واقعیت کاملاً روشن و شفاف به کار مشغول شوند و حق و حقوق آنها طبق قراردادهای تنظیم شده کامل و جامع پرداخته شود.
۲۰- شفاف سازی فعالیت ها و استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادهای اصلاحی پرسنل در دستور کارجدی مدیریت قرار دارد.
۲۱- مدیریت معتقد است همانطور که موسسه از جامعه بهره مند می شود باید جامعه نیز از موسسه مطبوعاتی متتفع شود لذا در کنار فعالیت های تخصصی و مطبوعاتی موسسه قرض الحسنه و خیریه حضرت محمد (ص) نقش جهان به فعالیت های انتفاعی به منظور کمک رساندن به مردم در حال فعالیت است.