سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  گم کردن گواهینامه و صدور المثنی

  یکی دیگر از مدارک شناسایی مهم که به همراه داشتن آن برای تردد با خودرو برای راننده ها ضروری است گواهینامه می باشد ، به همین جهت باید در حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم اما درصورت مفقود شدن یا سرقت شدن آن ، اقدامات بسیار مهمی باید انجام داد که در مقاله زیر به آن اشاره شده است.

  پیگیری گواهینامه مفقودی

  تمام مدارک شناسایی پیدا شده در سراسر کشور به ادارۀ پست تحویل داده می شود . کسانی که مدرکی را پیدا می‌کنند درصورتی که آن را در صندوق پست بیندازند، این مدرک در سامانۀ پست یافته ثبت میشود. بنابراین در گام نخست در صورت گم شدن مدارک، شما باید به سایت پُست‌یافته مراجعه کنید و با وارد کردن شماره ملی یا نام و نام خانوادگی و نام پدر از پیدا شدن یا نشدن گواهینامۀ مفقودی خود مطلع شوید که همیشه داشتن یک کپی از مدارک در این شرایط به شما کمک می‌کند

  آگهی مفقودی گواهینامه

  بعد از پیگیری و اطلاع از پیدا نشدن مدرکتون ضروری است اعلام مفقودی انجام دهید ، طبق قوانین جدید پلیس راهنمایی و رانندگی، متقاضیان دریافت گواهینامۀ المثنی نیازی به درج آگهی مفقودی گواهینامه در روزنامه‌های کثیرالانتشار یا روزنامۀ رسمی ندارند. اما در صورت مفقود شدن مدارک ممکن است مدارک هویتی هر فرد در دست افراد متخلف و تبهکار بیفتد و مشکلاتی برای صاحب آن ایجاد نماید. لذا ضروریست در چنین شرایطی حتما نسبت به ثبت آگهی مفقودی آن در روزنامه کثیرالانتشار اقدام شود.

  «ممکنه پیش خودتون بگید چه سوءاستفاده ای از گواهینامه من میشه؟ موارد زیادی این چنین پیش اومده مثلا شخصی کیف مدارکش گم شده بود و گواهینامه هم داخل کیف بوده بعد از چند روز پیام جریمه براش اومده که تخلف انجام داده در چنین مواقع شخصی که مدرک ایشونو پیدا کرده تخلف کرده و موقعی که پلیس جلوی اونو گرفته گواهینامه اون شخصو به پلیس ارائه داده به همین دلیل هم نمره منفی برای گواهینامه شخص دیگر ثبت میشه و هم اینکه شخص دیگ باید جریمه پرداخت کنه یا مورد داشتیم مدرک شخص دیگرو تو خونه ای که دزدی کردن انداختن که ثابت کردن برای شخصی که مدرکش گم شده و مدرکشو در صحنه جرم انداختن بسیار سخت است»

  مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامۀ المثنی:

  • اصل و کپی کارت ملی
  • اصل و کپی شناسنامه

  همچنین شما باید گروه خونی خود را اظهار کنید و نیز کد پستی و نشانی دقیق پستی محل سکونت خود را برای دریافت گواهینامۀ المثنی بنویسید.

  نکتۀ مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، آماده بودن برای گرفتن عکس است. عکس شما باید جدید باشد و تمام گردی صورت شما در آن مشخص باشد. بیشتر دفاتر خدمات انتظامی به کیوسک‌های گرفتن عکس مجهز شده‌اند. دقت کنید که برای گرفتن عکس استاندارد و موردقبول ،آقایان باید بدون آرایش، عینک، کلاه، کراوات و گردنبند باشند. لباس آنها نباید سفید یا سبز باشد و نیز نباید برچسب یا نوشته‌ای داشته باشند و خانم‌ها باید با حجاب کامل و بدون آرایش غلیظ و پرسینگ و عینک باشند. مقنعه یا روسری آنها نباید طرح‌دار و شلوغ یا به رنگ‌های سفید و سبز باشد.

  بعد از تحویل این مدارک، برای شما معرفی‌نامۀ معاینۀ چشم صادر می‌شود.که شما باید به یکی از پزشکان معتمدی که نشانی آنها در این برگه آمده است مراجعه کنید و پس از معاینه شدن، به دفتر پلیس +۱۰ بازگردید.

  توجه داشته باشید که حضور خود شخص به منظور انگشت‌نگاری الزامی است

  نحوه گرفتن گواهینامۀ المثنی

  پس از تحویل تمام مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامۀ المثنی، رسیدی به شما داده می‌شود که دارای اعتبار قانونی است. شما می‌توانید تا زمان صدور گواهینامۀ المثنی، در صورت لزوم آن را به مأموران راهنمایی و رانندگی ارائه دهید. توجه داشته باشید که برای صدور گواهینامۀ المثنی باید دست‌کم شش ماه از تاریخ صدور گواهینامۀ قبلی شما گذشته باشد. همچنین نشان دادن این برگه به مأمور پست هنگام تحویل گواهینامۀ جدید الزامی است. بنابراین باید این رسید را در جایی مطئن و در دسترس نگهدارید و هنگام رانندگی نیز همیشه آن را به همراه داشته باشید.

  هزینه درخواست المثنی گواهینامه

   هزینۀ دریافت گواهینامۀ المثنی مبلغ پنجاه و یک هزار تومان است که پنجاه هزار تومان آن جهت تعویض گواهینامه و هزار تومان برای حق تمبر؛ به علاوه مبلغ دریافتی جهت انجام معاینات پزشکی بیست و دو هزار تومان و مبلغ دریافتی جهت مالیات، هزینه دفتر، صدور کارت و موارد دیگر بیست و نه هزار و دویست تومان است همچنین مبلغ نُه هزار و چهارصد تومان هم به منظور عکاسی از شما دریافت می‌شود. علاوه بر این افرادی که قصد دریافت گواهینامه المثنی صادره از شهرستان ها را دارند، باید به پست مرکزی مراجعه کنند و نسبت به تهیه پاکت پستی مربوطه به همراه مدارک دیگر اقدام نمایند.

  شرايط لازم برای صدور المثني گواهينامه رانندگی

  1- گذشت شش ماه از تاریخ صدور گواهینامه رانندگی

  2- مورد تایید قرار گرفتن مراتب فقدان توسط دو نفر شاهد

  3-قبول کردن مسئولیت کشف فساد احتمالی

  مفقود شدن گواهینامه المثنی

  در صورت گم شدن گواهینامه المثنی به منظور درخواست مجدد آن باید به یکی از مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که شرایط دریافت مجدد گواهینامه المثنی نسبت به بار اول سخت‌تر است، زیرا بر اساس قوانین آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی، باید از تاریخ صدور گواهینامه المثنی اولیه، یک‌سال تمام بگذرد. بنابراین رانندگان باید در حفظ و نگهداری گواهینامه خود کوشا باشند.

  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  22 پاسخ به “گم کردن گواهینامه و صدور المثنی”

  1. علیرضا گفت:

   با سلام وقتتون بخیر…بعداز تکمیل اطلاعات لازم چجوری میتونم متن آگهی خودمو ببینم؟

  2. ساراعلیزاده گفت:

   سلام من سارا علیزاده هستم.گواهینامه و کارت ملیمو گم کردم،ااگ گهیمو انلاین ثبت کنم روزنامه برام ارسال میشه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود
    بله در صورت ثبت آگهی مفقودی خود به صورت آنلاین آگهی شما رایگان درب منزل ارسال می شود.

  3. ثریاکاظمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کارت ملی و گواهینامه من سرقت شده.چجوری میتونم به سایتتون اعتماد کنم و اگهیمو ثبت کنم.

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    ا سلام و تشکر از شما:
    ۱- دارای اینماد هستیم و علاوه بر داشتن لوگوی اینماد در پایین سایت، می توانید در سایت اینماد سامانه forisabt.com را استعلام نمایید.
    ۲- صفحات آگهی مفقودی روزنامه های ما گویای تعداد مشتریانیست که به ما اعتماد کرده اند و آگهی هایشان چاپ شده است.
    ۳- همینک میتوانید در بخش «آخرین وضعیت آگهی مفقودی» تعداد آگهی های ثبت شده را بر اساس وضعیت چاپ آنها مشاهده نمایید و تعداد آگهی های ثبت شده نشان اعتماد هموطنان به سامانه هوشمند فوری ثبت می باشد.
    ۴- اولین سامانه تخصصی و هوشمند ثبت آگهی بوده و با روزنامه های کثیرالانتشار مختلف دارای قرارداد پشتیبانی هستیم.

  4. هادی مزینانی گفت:

   سلام.پشتیبانی سایت به چه صورته؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود . پشتیبانی سایت هم به صورت آنلاین در واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۸۸۶۴۴۲ هست هم به صورت تلفنی میتونید با شماره تلفن: ۶۶۹۶۶۳۵۸-۰۲۱ درتماس باشید.

  5. زهرا مستفیدی گفت:

   سلام و خسته نباشید.بنده گواهیناممو گم کردم ، هزینه اعلام مفقودیش چقدر میشه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    هزینه برای اعلام مفقودی کلیه مدارک گمشده ۸۰ هزار تومان هست و میتوانید همه مدارک گمشده خود را در یک آگهی ثبت کنید

  6. معصومه احمدنیا گفت:

   سلام.از سایت خوب و پشتیبانی سریعتون تشکر میکنم من هفته پیش اگهیمو انلاین تو سایت شما ثبت کردم.چجوری میتونم ببینم متن اگهیمو؟

  7. طاهره اصفهانی گفت:

   سلام چجوری میشه سخه پی دی اف اگهی مفقودیرو دانلود کرد؟

  8. محمدعلی روحانی گفت:

   سلام من مدارکم یکماهه گم شده درخواست المثنی هم دادم بازهم نیاز به اگهی داره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و وقت بخیر بله باید برای ثبت اگهی مفقودی هم اقدام کنید.بحث درخواست المثنی با اگهی مفقودی متفاوته،اگهی مفقودی جهت جلوگیری از سواستفاده شدن مدارک گم شده انجام میشود.

  9. بینام گفت:

   سلام و وقت بخیر. گواهینامه من ۲ماهه گم شده الان باید چه اقدامی کنم ؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درودخدمت شما. لطفا مقاله بالارو مطالعه کنید.

  10. رنگرز گفت:

   من اگهی مفقودی انجام دادم روزنامه ام به دستم رسید بخام پی دی افشو دانلود کنم هزینه دانلودش چقدره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام وقت بخیر.هزینه دانلود نسخه الکترونیک اگهی شما در سایت ما رایگان است.

  11. مطهری گفت:

   سلام وقت بخیر.اعتبار اگهی مفقودی چقدره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود آگهی برای روزنامه همیشه اعتبار داره اما ممکن است بر اساس دستورالعمل های مراکز شماره گذاری و سایر مراجع صدور المثنی ، متغیر باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *