سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  گم شدن کارت سوخت و صدور المثنی

  در هنگام گم شدن کارت سوخت چه باید کرد؟

  پس از سهمیه‌ بندی بنزین در ایران، کارت سوخت به یکی از مدارک مهم شهروندان ایرانی بدل شد. با این کارت شما می‌توانید در سراسر کشور بنزین خودرو و دیگر وسایل نقلیۀ خود را تأمین کنید. میزان سهمیۀ بنزین وسایل نقلیه گوناگون با یکدیگر متفاوت است. طبق اعلام دولت در تیر ۱۳۹۹ سهمیه وانت‌بار‌هایی که به وسیلۀ وزارتخانه‌های صمت، راه و شهرسازی و کشور احراز فعالیت شده‌اند، صد و پنجاه لیتر است. سهمیۀ سوخت خودرو‌های شخصی بنزینی شصت لیتر و سهمیه سوخت تاکسی‌های بنزینی چهارصد لیتر در ماه است.

  سهمیۀ بنزین موتورسیکلت‌ها نیز ماهانه بیست و پنج لیتر در نظر گرفته شده است. برای استفاده از این سهمیه حتماً باید کارت سوخت خود را به همراه داشته باشید. در نتیجه گم شدن کارت سوخت می‌تواند مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که در صورت مفقود شدن کارت سوخت چه اقدامی باید انجام داد. همچنین نحوۀ گرفتن کارت هوشمند سوخت جدید را توضیح خواهیم داد.

  گم شدن کارت سوخت

  شما فقط با در دست داشتن کارت سوخت فعال می‌توانید سهمیه بنزین وسیلۀ نقلیه خود را دریافت نمایید. بنابراین، اگر کارت سوخت شما گم شده است، باید به سرعت برای دریافت مجدد آن اقدام کنید. هر کسی با در دست داشتن کارت هوشمند سوخت می‌تواند به پمپ‌بنزین مراجعه کند و از سهمیۀ آن استفاده کند.

  این نکته را نیز باید در نظر داشت که پس از دریافت کارت سوخت المثنی، سهمیۀ بنزین شما از همان تاریخ محاسبه می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از به وجود آمدن مسائل این‌چنینی و از بین رفتن سهم ما، بهتر است هر چه زودتر برای گرفتن کارت هوشمند سوخت جدید اقدام کرد. البته انتشار آگهی مفقودی کارت سوخت الزامی نیست و برای صدور کارت سوخت هوشمند المثنی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

  آگهی مفقودی کارت سوخت

  برای آنکه به دنبال کارت سوخت گمشده خود بگردید نیازی به ثبت آگهی مفقودی کارت سوخت اتومبیل یا موتورسیکلت در روزنامه‌های کثیرالانتشار ندارید، بلکه باید با مراجعه به وب‌سایت «پُست‌یافته» از یافته شدن یا نشدن کارت سوخت مفقودی خود اطمینان حاصل کنید. این سامانه زیر نظر ادارۀ پست جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند. توجه داشته باشید که امکان سوءاستفاده از کارت سوخت گمشده شما و مصرف سهمیه بنزین‌تان به وسیلۀ افراد سودجو زیاد است.

  بنابراین سریعاً به جست‌وجوی کارت سوخت مفقودشده خود در اداره پست بپردازید. اگر کارت هوشمند سوخت مفقودی شما در میان اشیاء گم‌شدۀ ادارۀ پُست نبود، باید برای اعلام مفقودی کارت سوخت خود اقدام کنید. البته برای انجام این کار به ثبت آگهی مفقودی کارت سوخت احتیاجی نیست. کافی است به یکی از دفاتر پلیس بعلاوه ده مراجعه کنید و ضمن باطل کردن کارت سوخت مفقود شده یا به سرقت رفته، برای دریافت کارت سوخت المثنی تقاضا دهید.

  مدارک لازم برای دریافت کارت سوخت جدید
  • مدارک شناسایی صاحب خودرو (اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند یا گذرنامه مالک خودرو، برای اشخاص حقیقی.)
  • مدارک شناسایی وسیلۀ نقلیه (کارت ماشین یا شناسنامۀ مالکیت وسیلۀ نقلیه.)
  • معرفی‌نامۀ رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با مهر و امضای رسمی، برای اشخاص حقوقی (البته نماینده باید شناسنامه و کارت ملی یا گذرنامۀ خود را نیز به همراه داشته باشد.)
  • صاحبان خودروهای لیزینگی باید با در دست داشتن مدارکی که در اختیار استفاده‌کنندۀ ماشین است،‌ مانند کارت خودرو، به دفاتر مربوطه مراجعه کنند.
  • تکمیل فرم تعهدنامۀ مربوط به گم شدن کارت سوخت در دفاتر پلیس به‌علاوۀ دَه.
  • پرداخت هزینه لازم برای دریافت کارت سوخت المثنی از طریق کارت‌خوان‌های مستقر در دفاتر پلیس 10+.
  • هزینه دریافت کارت سوخت هوشمند جدید در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۱۰٫۰۰۰ تومان است.
  • اخذ رسید درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی.

  گفتنی است که اعلام مفقودی کارت هوشمند سوخت با درج آگهی مفقودی کارت سوخت در روزنامه رسمی یا روزنامه‌های کثیرالانتشار صورت نمی‌گیرد. در اولین اقدام بعد از گم شدن کارت سوخت شما باید به نزدیک‌ترین دفتر پلیس بعلاوه ده مراجعه کنید و این موضوع را مستقیماً به آنها اعلام کنید و برای باطل کردن کارت سوخت مفقودی و دریافت کارت هوشمند سوخت جدید درخواست دهید.

  نحوه دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی

  طبق اعلام رسمی شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی، متقاضیان دریافت کارت سوخت هوشمند باید وارد سایت پلیس+۱۰ شوند. در این سایت، روی گزینۀ کارت سوخت کلیک کنید و با وارد کردن شمارۀ پلاک و دیگر مشخصات خودرو، از وضعیت کارت سوخت خود مطلع شوید. معمولاً پس از این جست‌وجو،‌ شمارۀ پیگیری مرسولۀ خود را در ادارۀ پست دریافت می‌کنید. سپس با وارد شدن به سایت ادارۀ پُست و وارد کردن شمارۀ پیگیری، می‌توانید از آخرین وضعیت کار سوخت جدید خود مطلع شوید. همچنین شما می‌توانید از طریق سامانه رهگیری مرسولات سازمانی نیز برای پیگیری دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی خود اقدام کنید.

  مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی

  زمان لازم برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی بین دو هفته تا دو ماه است. این بازۀ زمانی به میزان تقاضاهای ثبت‌شده بستگی دارد. هر قدر درخواست‌ها بیشتر باشند، این زمان بیشتر به طول می‌انجامد. بنابراین توصیه می‌شود پس از گم شدن کارت سوخت هر چه زودتر به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ بروید و با اعلام مفقودی کارت سوخت خود برای کارت المثنی سوخت درخواست دهید. از آنجایی که در این فرایند نیازی به چاپ آگهی مفقودی کارت سوخت ندارید، مراحل اداری این کار خیلی سریع و راحت انجام می‌گیرد.

  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  چکیده مقاله

  بعد از گم شدن کارت سوخت چه اقدامی انجام دهیم؟

  اولین اقدام شما باید مراجعه به سایت پُست‌یافته باشد تا از پیدا شدن احتمالی مدرک خود اطلاع پیدا کنید. سپس باید به پلیس+۱۰ مراجعه کنید و کارت سوخت مفقودی یا مسروقه را باطل نمایید.

  آیا انتشار آگهی مفقودی کارت سوخت الزامی است؟

  درج آگهی مفقودی کارت سوخت در روزنامۀ رسمی و چاپ آگهی مفقودی کارت هوشمند سوخت در روزنامه‌های کثیرالانتشار الزامی نیست.

  اعلام مفقودی کارت سوخت به چه صورت انجام می‌گیرد؟

  اعلام مفقودی کارت سوخت با دادن آگهی مفقودی آن به روزنامه‌ها صورت نمی‌گیرد. شما باید به نزدیک‌ترین دفتر پلیس بعلاوه ده مراجعه کنید و این موضوع را مستقیماً به آنها اعلام کنید و برای باطل کردن کارت سوخت مفقودی و دریافت کارت هوشمند سوخت جدید درخواست دهید.

  مدارک لازم برای گرفت کارت هوشمند سوخت جدید چیست؟

  مدارک شناسایی خودرو و صاحب خودرو، تکمیل فرم مربوطه و پرداخت هزینه‌ها از طریق کارت‌خوان مستقر در دفتر پلیس+۱۰٫

  هزینه دریافت کارت المثنی سوخت چقدر است؟

  هزینه دریافت کارت سوخت هوشمند جدید در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۱۰٫۰۰۰ تومان است.

  صدور کارت سوخت المثنی چقدر طول می‌کشد؟

  زمان لازم برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی بین دو هفته تا دو ماه است.

  14 پاسخ به “گم شدن کارت سوخت و صدور المثنی”

  1. حسین سرلک گفت:

   سلام من دوروز پیش کارت سوختمو تو جایگاه سوخت جا گذاشتم برای درخواست مجدد کارتم چندوقت طول میکشه تا صادر شه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و وقت بخیر
    درحال حاضر متوسط زمان انتظار برای صدور کارت المثنی بین ۴۵ روز تا دو ماه است.

  2. امیررضا هوشیار گفت:

   سلام هزینه اگهی مفقودی چقدره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    هزینه برای اعلام مفقودی کلیه مدارک گمشده ۸۰ هزار تومان هست و میتوانید همه مدارک گمشده خود را در یک آگهی ثبت کنید

  3. اسما واعظی گفت:

   سلام تمام مدارکم به همراه کیفم گم شد چجوری میتونم به سایتتون اعتماد کنم و اگهی انجام بدم؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و تشکر از شما:
    ۱- داشتن اینماد یکی از شاخص های اعتبار سایت هاست و در صورتیکه نماد آن در پایین سایت قابل مشاهده نباشد باید سایت مربوطه در اصل سایت اینماد استعلام گردد.
    ۲- صفحات آگهی مفقودی روزنامه های ما گویای تعداد مشتریانیست که به ما اعتماد کرده اند و آگهی هایشان چاپ شده است.
    ۳- همینک میتوانید در بخش «آخرین وضعیت آگهی مفقودی» تعداد آگهی های ثبت شده را بر اساس وضعیت چاپ آنها مشاهده نمایید و تعداد آگهی های ثبت شده نشان اعتماد هموطنان به سامانه هوشمند فوری ثبت می باشد.
    ۴- اولین سامانه تخصصی و هوشمند ثبت آگهی بوده و با روزنامه های کثیرالانتشار مختلف دارای قرارداد پشتیبانی هستیم.

  4. ایمان هدایت گفت:

   سلام و وقت بخیر میتونم بپرسم پشتیبانی سایت شما به چه صورت هست؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    پشتیبانی سایت هم به صورت آنلاین در واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۸۸۶۴۴۲ هست هم به صورت تلفنی میتونید با شماره تلفن: ۶۶۹۶۶۳۵۸-۰۲۱ درتماس باشید.

  5. بینام گفت:

   برای دانلود نسخه پی دی اف اگهیم چقدر باید هزینه کنم؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما. نسخه الکترونیک آگهی ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده.

  6. قاضی زاده گفت:

   سلام اگهی سایت شما تا چند ماه اعتبار داره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود اگهی ما برای روزنامه هموار معتبره اما ممکن است بر اساس دستورالعمل های مراکز شماره گذاری و سایر مراجع صدور المثنی ، متغیر باشد.

  7. مونا گفت:

   سلام من کارت سوختم گم شده الان از کجا میتونم کارت سوختمو بگیرم؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما . بعد از پیگیری از سایت پست یافته در صورت پیدا نشدن مدرکتون به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و با ابطال مدرک قبلی مجدد درخواست کارت سوخت بدهید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *