سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  گم شدن سند ازدواج

  عقدنامه یا سند ازدواج، سند قانونی پیوند زناشویی بین دو نفر است که در گذشته به آن نکاح‌نامه یا قباله ازدواج هم گفته می‌شده است. امروزه بیشتر به آن سند ازدواج و گاهی نیز سند نکاحیه گفته می‌شود. سند ازدواج جزو مدارکی است که احتمالاً به صورت روزمره و مداوم کاربرد قانونی برای شما ندارد،

  اما گم کردن سند ازدواج ممکن است تبعات فراوانی داشته باشد. شما برای اموری از قبیل گرفتن وام ازدواج،‌ درخواست طلاق، مهاجرت و… به عقدنامه مفقود شده خود نیاز پیدا خواهید کرد. به همین دلیل، اگر سند ازدواج خود را گم کرده‌اید لازم است هر چه سریع‌تر برای گرفتن سند ازدواج المثنی اقدام کنید. البته به سند ازدواج یا طلاقی که شما برای بار دوم دریافت می‌کنید سند المثنی گفته نمی‌شود، بلکه به آن رونوشت سند ازدواج یا رونوشت سند عقدنامه و رونوشت سند طلاق گفته می‌شود.

  پیگیری عقدنامه و سند ازدواج مفقودی

  سند ازدواج گم‌شده، همانند سایر مدارک مفقودی، در صورتی که توسط شهروندان پیدا شود، معمولاً به صندوق‌های پست انداخته می‌شود. بنابراین، عقدنامه مفقودی در صورت پیدا شدن معمولاً در پایان به اداره‌های پست سراسر کشور فرستاده می‌شود. سپس ادارۀ پست این موارد را در وب‌سایت مدارک یافت‌شدۀ کشور قرار می‌دهد.

  بنابراین، پیش از اعلام مفقودی عقدنامه خود یا چاپ آگهی مفقودی سند ازدواجتان باید ابتدا این مسیر را طی کنید. پس اگر سند ازدواج خود را گم کرده‌اید، ابتدا باید به وب‌سایت «پُست‌یافته» بروید. برای پیگیری عقدنامه گم شده خود فقط کافی است نام و نام خانوادگی و دیگر مشخصات خود را در این سامانه وارد کنید.

  به این صورت شما می‌توانید ببینید که آیا کسی مدرک شما را پیدا کرده است و آن را به اداره پست تحویل داده است یا نه. عقدنامه و سند ازدواج شما تا شش ماه در ادارۀ پست باقی می‌ماند و پس از طی شدن این مدت اگر برای تحویل گرفتن آن مراجعه نکنید، معدوم خواهد شد. بنابراین اگر عقدنامه مفقودی شما در سایت ثبت شده بود،

  سریعاً برای گرفتن آن به نزدیک‌ترین ادارۀ پست محل سکونت خود بروید. سامانه پست یافته به صورت شبانه‌روزی و در بیست‌وچهار ساعت هفته در دسترس شماست. برای جست‌وجوی آنلاین مدارک مفقودی خود به نشانی اینترنتی آن مراجعه کنید.

  آگهی مفقودی عقدنامه و سند ازدواج

  نخستین اقدام قانونی پس از گم شدن سند ازدواج و عقدنامه، اعلام مفقودی عقدنامه و سند ازدواج است. شما برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی باید فوراً مفقودی سند ازدواجتان را به مراجع رسمی و قضایی اطلاع دهید. ابتدا شما باید سراغ نیروی انتظامی و همین‌طور شورای حل اختلاف محل اقامت خود بروید و مفقود شدن سند ازدواجتان را اعلام کنید. بعد از آن، در یک اقدام احتیاطی، بهتر است مراتب گم شدن عقدنامه را به اطلاع دفتر ازدواج صادرکننده سند ازدواج مفقودی خود برسانید.

  انجام این کار مراحل بعدی برای گرفتن سند ازدواج المثنی را برای شما راحت‌تر خواهد کرد. اقدام مهم دیگری که می‌توانید برای جلوگیری از سوءاستفاده از سند ازدواج مفقودی و از جانب هر کسی انجام دهید، چاپ آگهی مفقودی سند ازدواج در روزنامه‌های کثیرالانتشار است. در متن آگهی مفقودی عقدنامه و سند ازدواج شما تأکید خواهید کرد که این مدرک شما گم شده و از درجه اعتبار ساقط است. با ثبت آگهی مفقودی سند ازدواج شما جلوی پیامدهای ناشی از هر گونه سوء استفاده از آن را می‌گیرید.

  مدارک مورد نیاز برای گرفتن عقدنامه و سند ازدواج جدید

  اگر سند ازدواج خود را گم کرده‌اید، پس از اعلام مفقودی به شورای حل اختلاف دیگر نگران سوء استفاده از آن نباشید. شما باید بلافاصله پس از آن به دفتر ازدواجی که عقد خود را آنجا ثبت کرده‌اید مراجعه کنید. تمام مشخصات و سوابق ازدواج شما در دفتر اسناد رسمی مورد نظر ثبت شده است. بنابراین، شما با مراجعه به دفتر صادرکننده سند ازدواج خود می‌توانید برای گرفتن سند ازدواج المثنی اقدام کنید.

  دفترخانه به شما رونوشت سند ازدواج گمشده را خواهد داد که از نظر قانونی تمام کارکردهای سند ازواج اصلی را برای شما خواهد داشت. رونوشت سند ازدواج از نظر قانونی دارای اعتبار سند اصلی است.

  البته شما باید تاریخ دقیق ثبت رسمی ازدواج خود را به دفترخانه اعلام کنید. اگر این تاریخ دقیق را در خاطر نداشته باشید، جست‌وجوی ازدواج ثبت‌شدۀ شما زمان بیشتری خواهد برد. با توجه به اینکه تمام دفترخانه‌ها به صورت آنلاین با سازمان ثبت‌احوال کشور مرتبط هستند، به دیگر مشخصات شما مانند کد ملی و شماره شناسنامه نیز از طریق وب‌سایت ثبت‌احوال دسترسی دارند.


  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  21 پاسخ به “گم شدن سند ازدواج”

  1. محبوبه گفت:

   سلام وقتتون بخیر…من سندازدواجمو گم کردم و امروز اگهی مفقودی ثبت کردم…چجوری میتونم متن آگهی مفقودی رو ببینم و اینکه چندروز طول میکشه تا ارسال بشه؟

  2. حسن صیفی کار گفت:

   سلام خسته نباشید چجوری میشه به سایتتون اعتماد کرد و اگهی مفقودی انجام داد؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    با سلام و تشکر از شما:
    ۱- دارای اینماد هستیم و علاوه بر داشتن لوگوی اینماد در پایین سایت، می توانید در سایت اینماد سامانه forisabt.com را استعلام نمایید.
    ۲- صفحات آگهی مفقودی روزنامه های ما گویای تعداد مشتریانیست که به ما اعتماد کرده اند و آگهی هایشان چاپ شده است.
    ۳- همینک میتوانید در بخش «آخرین وضعیت آگهی مفقودی» تعداد آگهی های ثبت شده را بر اساس وضعیت چاپ آنها مشاهده نمایید و تعداد آگهی های ثبت شده نشان اعتماد هموطنان به سامانه هوشمند فوری ثبت می باشد.
    ۴- اولین سامانه تخصصی و هوشمند ثبت آگهی بوده و با روزنامه های کثیرالانتشار مختلف دارای قرارداد پشتیبانی هستیم.

  3. محمودابوالقاسمی گفت:

   با سلام و تشکر از سایت خوبتون
   سند ازدواج من سرقت شده با ثبت اگهی در سایت شما، اگهی به ادرسمون ارسال میشه؟

  4. ریحانه احمدجانی گفت:

   سلام.پشتیبانی سایت شما به چه صورت هست؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود .پشتیبانی سایت هم به صورت آنلاین در واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۸۸۶۴۴۲ هست هم به صورت تلفنی میتونید با شماره تلفن: ۶۶۹۶۶۳۵۸-۰۲۱ درتماس باشید.

  5. رضا فرهمند گفت:

   سلام.اگهی مفقودی تا چه زمانی اعتبارقانونی دارد؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    برای روزنامه هموار معتبره اما ممکن است بر اساس دستورالعمل های مراکز شماره گذاری و سایر مراجع صدور المثنی متغیر باشد

  6. محمد اهنگر گفت:

   سلام هزینه اگهی مفقودی چقدره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    هزینه برای اعلام مفقودی کلیه مدارک گمشده ۸۰ هزار تومان هست و میتوانید همه مدارک گمشده خود را در یک آگهی ثبت کنید

  7. حسام انتظامی گفت:

   سلام خسته نباشید بنده آگهی مفقودی مدارکو تو سایت شما ثبت کردم ، چجوری میشه متن اگهیو دید؟

  8. شیوا کاویار گفت:

   سلام من سند ازدواجم گم شده، اگهی مفقودیو به نام خودم پر کنم یا همسرم؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود.فرقی نمیکنه ، به نام یکی از زوجین باید ثبت بشه.

  9. بینام گفت:

   سلام هزینه ارسال اگهی مفقودی چقدر میشه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و وقت بخیر هزینه ارسال اگهی رایگان و به صورت پیشتاز می باشد

  10. مهرداد گفت:

   سلام وقت بخیر چجوری میتونم پی دی اف اگهیمو دانلود کنم؟

  11. مریم بزرگ نیا گفت:

   سلام و وقت بخیر.خواستم تشکر کنم از سایت خوبتون که ۲روزه اگهی مفقودیمو برام ارسال کردید و کلی راهنماییم کردید.انشالا که برقرار و موفق باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *