سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  گم شدن دفترچه بیمه و صدورالمثنی

  دفترچه بیمه شامل کسایی میشود که تحت پوشش یکی از مراکز بیمه درمانی هستند و سالانه حق بیمه پرداخت میکنند و همچنین ازین دفترچه برای نوشتن نسخه دارویی توسط پزشک و با ارائه آن به داروخانه جهت دریافت دارو استفاده می شود یا اینکه با استفاده از آن میتوانید برای خدمات پزشکی مختلف اقدام کنید و باتوجه به نوع قوانین شرکت بیمه ای خود هزینه های درمانی خود را دریافت کنید. گم شدن دفترچه بیمه ‌می‌تواند دردسر زیادی برای شما ایجاد کند. ازطرفی صدور دفترچه بیمه المثنی شرایط و مراحل مختلفی دارد که دراین مقاله ما به شما کمک میکنیم. در سال‌های اخیر سازمان‌های بیمه‌کننده در ایران تصمیمات زیادی برای حذف دفترچه های بیمه گرفته‌اند. اما تا به امروز بخش کوچکی از این تصمیمات اجرایی شده است. شما برای دریافت خدمات درمانی به غیراز چند مرکز درمانی خاص، نیاز به ارائه دفترچه بیمه دارید.

  طرح حذف دفترچه های بیمه کاغذی و نسخه الکترونیک دو طرح جداگانه هستند که به موازات یکدیگر پیش می‌روند و هردو یک هدف را دنبال می کنند همزمان با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و توسعه خدمات غیرحضوری، سازمان تامین اجتماعی از ابتدای اسفندماه دیگر دفترچه بیمه درمان کاغذی صادر نکرد. به این ترتیب مراجعه به پزشک و مراکز درمانی و احراز هویت بیمه شدگان از طریق ارائه کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه بیمه امکان پذیر شده همچنین برای افراد زیر ۱۸ سال شناسنامه قابل قبول است اما بیمه شدگان می‌توانند دفترچه‌های موجودشان را همچنان استفاده کنند. اگرچه ارائه خدمات بدون دفترچه بیمه نیز میسر است و پزشک می‌تواند یا از نسخه نویسی الکترونیک استفاده کند و یا در سربرگ خودش نسخه بنویسد و اینگونه فرد به هرجا برود خدمات درمانی را با پوشش تامین اجتماعی دریافت می‌کند. در صورت گم شدن دفترچه بیمه،اقداماتی باید انجام شود که در مقاله زیر به آن ها به طورکامل اشاره شده.

  نحوه نسخه نویسی از سوی پزشکان

  نسخه‌نویسی الکترونیک: در صورت مراجعه بیمار به پزشک طرف قرارداد، پزشک پس از احراز هویت و ثبت شماره تلفن همراه متعلق به بیمار و انجام معاینه نسبت به ثبت خدمات پزشکی (اعم از انجام ویزیت، تجویز دارو و سایر خدمات تشخیصی و درمانی…) در سامانه نسخه الکترونیک اقدام می‌کند.در این صورت حق‌الزحمه پزشک معالج طرف قرارداد برابر ضوابط مربوطه و به صورت بر خط توسط این سازمان پرداخت خواهد شد.

  نسخه‌نویسی غیرالکترونیک: در صورت مراجعه بیمار به پزشک طرف قرارداد، چنانچه امکان استفاده از سامانه‌های الکترونیک به هر دلیل (قطع اینترنت، قطع سامانه نسخه‌نویسی و…) میسر نباشد، پزشک پس از احراز هویت بیمار با استفاده از کارت ملی‏/شناسنامه‏/دفترچه درمانی و استعلام برخورداری وی از استحقاق درمان (پوشش بیمه درمان)، نسبت به معاینه و تجویز در سرنسخه مخصوص مطب اقدام ‌می‌کند

  پیگیری دفترچه بیمه مفقودی

  تمام مدارک پیداشده در سراسر کشور تحویل اداره پست می شوند یا اینکه افراد آن را داخل صندوق پستی می اندازند و این مدارک توسط اداره پست در سامانه پست یافته ثبت میشوند به همین جهت برای پیگیری و اطلاع از پیدا شدن یا نشدن مدرکتون باید به سایت پست یافته مراجعه کنید و با وارد کردن شماره ملی یا نام و نام خانوادگی و نام پدر از پیدا شدن یا نشدن آن مطلع شوید و به یاد داشته باشید که به طور کلی همیشه گرفتن یک کپی از مدارک و نگه داشتن آنها در این شرایط به شما کمک می‌کند سپس در صورت پیدا شدن همراه با کارت ملی یا شناسنامه به نزدیکترین اداره پست محل زندگیتون رجوع کنید و نسبت به دریافت مدرک پیدا شدتون اقدام کنید.

  آگهی مفقودی دفترچه بیمه

  یکی از مدارک شناسایی مهم و فردی دفترچه بیمه درمانی است که امکان سوءاستفاده مختلف از آن وجود دارد.در صورت گم شدن دفترچه بیمه یا به سرقت رفتن آن مطابق با دستورالعمل‌های جدید شرکت‌های بیمه در ایران، چاپ آگهی مفقودی دفترچه بیمه در روزنامه‌های کثیرالانتشار برای درخواست المثنی آن الزامی نیست اما  در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن دفترچه بیمه لازمه جهت جلوگیری از خطرات ناشی از سوءاستفاده شدن آن به ثبت آگهی مفقودی اقدام کنید. البته بیشتر شرکت‌های بیمه به بیمه‌شدگان خود توصیه می‌کنند که بلافاصله پس از گم شدن دفترچه بیمه، مراتب مفقودی آن را به یکی از شعب سازمان بیمه خود اطلاع دهند.

  « حال به خودتون میگید مثلا میخوان از دفترچه بیمه چه سوءاستفاده هایی کنن؟اصن مگ میشه از دفترچه بیمه یکی دیگ استفاده کرد؟من به شما میگم بله موارد زیادی برای سوءاستفاده هست مثلا بستری کردن بیمار یا گرفتن داروهای خاص با دفترچه بیمه یکی دیگ،از موارد بارز سوءاستفاده دفترچه بیمه می باشد »

   مدارک مورد نیاز برای گرفتن دفترچه بیمه جدید

  • تکمیل فرم درخواست صدور دفترچه المثنی دریافت فایل فرم درخواست صدور دفترچه المثنی
  • ارائه برگ پرداخت جریمه دفترچه المثنی (مرتبه اول معادل 50% حداقل دستمزد روزانه و مرتبه دوم و به بعد معادل یک روز حداقل دستمزد روزانه همان سال)
  • یک قطعه عکس جدید 4*3
  • مدارک هویتی(شناسنامه یا کارت ملی) به همرا کپی هرکدام

   

  هزینه دریافت دفترچه بیمه جدید

  صدور دفترچه المثنی بیمه 000/90  تا 000/180 ریال هزینه دارد و علت افزایش این هزینه این است که افراد دارنده دفترچه هیچ کوششی برای حفظ و نگهداری آن نمی کردند و به هنگام گم شدن دفترچه بیمه به راحتی از کنار آن می گذشتند و افراد بسیاری به این مجموعه مراجعه می کردند و اعلام می داشتند که دفترچه بیمه آنها مفقود شده و تقاضای صدور دفترچه المثنی داشتند در چنین شرایطی امکان سوء استفاده از این دفترچه ها برای افراد سودجو نیز فراهم می شده است چرا که با یافتن دفترچه بیمه از آن استفاده شخصی می کردند و یا اینکه برخی افراد دفترچه خود را در اختیار دیگران می گذاشتند و بعد با اعلام مفقودی برای خود دفترچه المثنی در خواست می کردند و با سواءاستفاده سودجویان با همان دفترچه بیمه میلیون ها تومان هزینه به سازمان بیمه سلامت تحمیل می کنند. البته اگر دفترچه بیمه خود را در حوادثی مانند سرقت یا آتش‌سوزی از دست بدهید و نیروی انتظامی یا آتش‌نشانی این حادثه را تأیید کند، جریمه صدور دفترچه بیمه المثنی از شما دریافت نخواهد شد.

   

  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  نگاهی کوتاه به این مقاله:

  اولین اقدام بعد از گم شدن دفترچه بیمه چیست؟

  باید سریعاً با در دست داشتن مدارک شناسایی به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود بروید و درخواست دفترچه بیمه جدید بدهید.

  در صورت به سرقت رفتن دفترچه بیمه چه اقداماتی انجام دهیم؟

  سازمان‌های بیمه به شما توصیه می‌کنند در صورت به سرقت رفتن دفترچه بیمه خود، همانند سایر مدارک مسروقه، فوراً به نیروی انتظامی اطلاع دهید. با این کار شما از سوء استفاده‌های احتمالی از دفترچه بیمه مفقودی خود جلوگیری می‌کنید.

  چه مدارکی برای گرفتن دفترچه بیمه جدید لازم است؟

  اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس سه در چهار.

  چاپ آگهی مفقودی چک الزامی است؟

  در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن دفترچه بیمه نیازی به درج آگهی مفقودی در روزنامه رسمی یا چاپ آگهی مفقودی دفترچه بیمه در روزنامه‌های کثیرالانتشار نیست.

  گرفتن دفترچه المثنی چگونه است؟

  پس از مراجعه به شرکت بیمه و تحویل مدارک خواسته‌شده باید هزینه صدور دفترچه بیمه درمانی جدید را پرداخت کنید و آن را دریافت کنید.

  15 پاسخ به “گم شدن دفترچه بیمه و صدورالمثنی”

  1. راحله گفت:

   تشکر فراون از سایت خوب و جامعتون🌹

  2. احمد کریمی گفت:

   سلام و درود.سایت شما چجوری پشتیبانی میشود؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    پشتیبانی سایت هم به صورت آنلاین در واتساپ به شماره ۰۹۰۲۱۸۸۶۴۴۲ هست هم به صورت تلفنی میتونید با شماره تلفن: ۶۶۹۶۶۳۵۸-۰۲۱ درتماس باشید.

  3. هما درگاهی گفت:

   سلام با انجام اگهی مفقودی روزنامه ارسال میشه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و وقت بخیر. بله بعد از ثبت و چاپ،اگهی به ادرستون ارسال میشه.

  4. آرش سبحانی گفت:

   سلام وقت بخیر من کارت ملی و دفترچه بیمم گم شده ، هزینه آگهی مفقودی برای دوتا مدرکم چقدر میشه؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    هزینه برای اعلام مفقودی کلیه مدارک گمشده ۸۰ هزار تومان هست و میتوانید همه مدارک گمشده خود را در یک آگهی ثبت کنید

  5. هدایت گفت:

   سلام چجوری میشه به سایت شما اعتماد کرد؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و تشکر از شما:
    ۱- داشتن اینماد یکی از شاخص های اعتبار سایت هاست و در صورتیکه نماد آن در پایین سایت قابل مشاهده نباشد باید سایت مربوطه در اصل سایت اینماد استعلام گردد.
    ۲- صفحات آگهی مفقودی روزنامه های ما گویای تعداد مشتریانیست که به ما اعتماد کرده اند و آگهی هایشان چاپ شده است.
    ۳- همینک میتوانید در بخش «آخرین وضعیت آگهی مفقودی» تعداد آگهی های ثبت شده را بر اساس وضعیت چاپ آنها مشاهده نمایید و تعداد آگهی های ثبت شده نشان اعتماد هموطنان به سامانه هوشمند فوری ثبت می باشد.
    ۴- اولین سامانه تخصصی و هوشمند ثبت آگهی بوده و با روزنامه های کثیرالانتشار مختلف دارای قرارداد پشتیبانی هستیم.

  6. بینام گفت:

   هزینه ارسال اگهی چنده؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما.هزینه ارسال آگهی از طریق پست پیشتاز و رایگان می باشد

  7. فرنوش چنگیزی گفت:

   سلام وقت بخیر اگهی چاپ شده تا چه زمانی اعتبار داره؟

   • خانم اکبری پشتیبان ارشد فوری ثبت گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    اگهی برای روزنامه هموار معتبره اما ممکن است بر اساس دستورالعمل های مراکز شماره گذاری و سایر مراجع صدور المثنی ، متغیر باشد.

  8. شیرزاد گفت:

   چجوری میتونم پی دی اف اگهیمو دانلود کنم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *