سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها
  سامانه تخصصی ثبت آگهی مفقودی مدارک ، مجمع عادی شرکتها

  سوءاستفاده از مدارک هویتی شهروندان

  ضرورت ثبت آگهی مفقودی مدارک و اهداف انجام آن

   

  ضرورت ثبت و چاپ آگهی مفقودی مدارک بر کسی پوشیده نیست و این موضوع عمدتا با دو هدف پیشگیری از سوء استفاده متخلفان از مدارک مفقودی و همچنین صدور المثنی مدارک گم شده صورت می گیرد.

  گم شدن مدارک شخصی هویتی ، خودرویی و مالکیتی افراد در بسیاری موارد منجر به خسارات جبران ناپذیری برای صاحبان آنها میشود. در گزارشاتی که در عرصه اجتماع همواره با آن مواجه هستیم سوء استفاده از مدارک مفقودی در مواردی مانند ثبت نام سیمکارت ، گرو گذاشتن مدارک ، آزادکردن زندانی و … از جمله آنهاست.

  بسیاری از سازمانها برای صدور المثنی مدارک مفقود شده نیاز به چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار دارند. این عمل در خصوص مدارکی مانند: کارت سبز خودرو، سند مالکیت خودرو،سند کمپانی، بیمه خودرو، جواز اسلحه، مدارک تحصیلی و دانشکاهی، جواز کسب، گذرنامه (پاسپورت)، کارت شناسایی، پروانه پزشکی، پروانه وکالت، کارت دانشجویی، مدارک مالکیتی و مدارکی مانند فاکتور بدنه خودرو و …که دارای ارزش ذاتی میباشند صورت میگیرد.  سامانه هوشمند ثبت آگهی فوری ثبت ، آگهی مفقودی مدارک را بصورت بصورت هوشمند و ساده برای هموطنان فراهم نموده است.

  توضیحات پلیس فتا در خصوص سوء استفاده های مشابه را در ادامه میخوانیم.

  توصیه های پلیس فتا در خصوص سوءاستفاده از مدارک گمشده یا مدارک مفقودی هویتی شهروندان

  رئیس پلیس فتا زنجان به شهروندان هشدار داد : مراقب افراد سودجو و فرصت طلبی که با ترفند های مختلف ضمن دسترسی به مدارک آگهی حصر وراثت هویتی برخی افراد ، به نام دارندگان مدارک، سیم کارت تهیه می‌کنند، باشند . 

  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: از آنجایی که پرونده‌های متعددی درباره سوء استفاده از سیم کارت‌ها تشکیل شده مشخص می‌شود که برخی افراد در هنگام خرید سیم کارت اسناد هویتی خود را در اختیار فروشنده قرار داده‌اند‏ که وی نیز خیانت کرده و از این مدارک تعدادی خط اعتباری خریده است در حالیکه آن فرد فقط یک خط تلفن داشته است.

  آگهی مفقودی

   

  شهروندان مراقب سوءاستفاده از مدارک هویتی خودشان باشند

  وی ادامه داد: عده‌ای از مردم نیز به دلایل مختلف شامل مفقود شدن گوشی تلفن همراه، سرقت یا هر دلیل دیگری از دسترسی به این وسیله ارتباطی بازمانده و آن را از دست می‌دهند. این افراد نیز باید برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل علاوه بر اطلاع رسانی به مراجع قانونی در نخستین حرکت برای باطل کردن سیم کارت خود اقدام کنند.

  این مقام انتظامی تاکید کرد: برخی افراد متخلف و مجرم نیز پس از دسترسی به سیم کارت های تلفن همراه دیگران اقدام به راه اندازی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی کرده و از این طریق به نیت‌های شوم خود می رسند به همین علت مردم باید در حفظ سیم کارت و جلوگیری از سوء استفاده از آن هوشیار باشند.

  سرهنگ آدینه لو با بیان اینکه افراد سودجو بدون اطلاع مالکان اقدام به تهیه سیم کارت می‌نمایند افزود: چنانچه شهروندان و کاربران در طی سال‌های گذشته سیم‌کارتی خریداری کرده‌اند مخصوصاً از خطوط اعتباری، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل توسط افراد متخلف و مجرم با استعلام ماهانه یا حتی دو هفته یک بار از سامانه‌های ارتباطی معتبر از وجود تعداد سیم کارت های تلفن همراه به نام خود مطلع شوند. زیرا در اولین مرحله فردی که سیم کارت به نام او صادر شده است باید پاسخ‌گوی مراجع قانونی باشد.

  رئیس پلیس فتا زنجان گفت: شهروندان درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را  از طریق ۱۱۰ یا وب‌‍سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

  منبع: سایت پلیس فتا

   

  مقالات تخصصی مدارک گم شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *