نمونه متن آگهی مفقودی جواز اسلحه

مشخصات آگهی

گم کردن جواز اسلحه

الزام قانونی صدور المثنی و پیشگیری از سوء استفاده

روزنامه سراسری (کثیرالانتشار)

120.000 تومان برای هر کادر

رایگان

توضیحات

مجوز سلاح یا به عبارتی جواز حمل و نگهداری اسلحه تحت شرایطی خاص و به افراد واجدالشرایط واگذار میگردد. گم کردن مجوز سلاح علاوه بر اینکه ممکن است موجبات سوء استفاده متخلفان از آن را فراهم نماید ، منجر به عدم حمل و استفاده سلاح خواهد شد به طوریکه اسلحه بدون مجوز به عنوان قاچاق محسوب شده و حامل یا نگهدارنده آن مشمول مجازات مربوطه ذیل قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

تمدید اعتبار:

متقاضیان برای تمدید اعتبار پروانه حمل سلاح خود باید در تهران سه ماه زودتر و در شهرستان ها شش ماه زودتر از اتمام اعتبار پروانه حمل برای تمدید اقدام نمایند در صورت عدم اقدام به موقع برای تمدید از نظر قانونی اسلحه غیر مجاز تشخیص داده شده و با فرد متخلف برخورد قانونی لازم انجام و سلاح وی نیز تعیین تکلیف خواهد شد.

بنابر این در صورتیکه مجوز اسلحه در هر شرایطی سرقت یا مفقود گردد ، جهت صدور المثنی آن ، اعلام مفقودی آن در روزنامه کثیرالانتشار الزامی می باشد.

هرچند ثبت و چاپ آگهی مفقودی مجوز سلاح به تنهایی در روزنامه سراسری کافی نبوده و بایستی مالک آن در اسرع وقت با در دست داشتن روزنامه حاوی آگهی مفقودی به مبادی ذیربط مراجعه نماید. آدرس مرکز صدور مجوز سلاح در تهران به شرح زیر است:

تهران -میدان امام خمینی -بین میدان حر و نواب – چ کمالی -روبروی اداره اسلحه و مهمات -ساختمان گل مشکی پلاک: 506 تلفن : 0216637774

گم شدن و مفقود کردن جواز اسلحه یا مجوز سلاح و ثبت آگهی مفقودی آن جزو الزامات سازمانی برای صدورالمثنی آن می باشد. در سامانه ملی ثبت آگهی فوری ثبت شما میتوانید به ساده ترین و سریع ترین شیوه ممکن آگهی خود را ثبت کنید.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز سلاح می توانید با شماره تلفن های 66966358-021 و 1886442-0912 تماس بگیرید.

نمونه آگهیمجوز سلاح

مجوز سلاح ،
مهران افروزی با کد ملی ۶۸۳۸۴۲۹۰۸۳ شماره شناسنامه ۱۳ فرزند حسینقلی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ مفقود گردیده و از درجه اعتبار ساقط می باشد.
جواز اسلحه(اسلحه برنو کوتاه تفنگ ۱۳۰۹قورخانه شاهنشاهی طهران،پنج تیر گلنگدنی ،شماره بدنه ۸۷۸۷۶)

مراجع صدور مجوز سلاح

همشهری آنلاین: معاون اول رئیس‌جمهور، آئین‌نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز مصوب ۱۳۹۰ هیأت وزیران را ابلاغ کرد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، هیأت وزیران به پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور، دفاع، دادگستری و اطلاعات و به استناد مواد (7) و (20) قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز – مصوب 1390 – آئین‌نامه اجرایی این قانون را تصویب کرد.

بر اساس این آئین‌نامه، ستاد کل نیروهای مسلح و مصوبات شورای امنیت کشور، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص فروش، واردات و صادرات، ساخت و مونتاژ سلاح، مهمات، قطعات و تجهیزات مرتبط با آنها و اقلام و مواد تحت کنترل و حمل انبوه آنها، به استثنای مواردی که حسب بندهای بعدی این ماده، مراجع دیگری برای آن تعیین، سازمان انرژی اتمی در خصوص مواد رادیو اکتیو (پرتوزا)، وزارت اطلاعات در خصوص مواد میکروبی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمل و نگهداری انواع شوک‌دهنده‌های الکتریکی (شوکرها)، افشانه اشک‌آور مراجع ذیصلاح صلاحیت صدور مجوزهای قانونی را دارا هستند.

همچنین سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات، در خصوص صدور پروانه حمل و نگهداری تجهیزات دفاع شخصی برای کارکنان و بازنشستگان سازمان‌های تابع نیز صلاحیت صدور مجوزهای قانونی را دارا هستند.

 

در همین راستا، سازمان‌های حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران حسب مورد در خصوص حمل و نگهداری سلاح شکاری و مهمات سلاح شکاری و غیر سازمانی و سازمان حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران، در خصوص تعمیر و معامله انواع اسلحه و مهمات شکاری به عنوان حرفه مراجع صدور نگهداری و حمل سلاح دفاع شخصی برای غیر نظامیان، طبق مصوبات شورای امنیت کشور هستند.

بر این اساس، کسانی که مواد محترقه نورافشانی سبک زمینی غیر صوتی (از قبیل فشفشه و مواد موسوم به آبشار) و مواد محترقه نورافشانی سبک پروازی زیر 50 متر(از قبیل انواع مواد مرسوم به پروانه و کهکشان) به‌طور غیر مجاز اقلام یا مواد تحت کنترل را خریداری، نگهداری یا حمل یا به توزیع یا فروش آنها اقدام کنند و یا هرگونه معامله دیگری با آنها انجام دهند، به مجازات تعزیری محکوم می شوند.

 

همچنین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است مصادیق حمل انبوه مواد محترقه موضوع تبصره ماده (12) قانون را ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آئین‌نامه تهیه و منتشر کند:

جدول “مصادیق حمل انبوه اسلحه، مهمات و قطعات مؤثر” و همچنین “اقلام یا مواد تحت کنترل انبوه” را می‌توان اینجا مشاهده کرد.

در ذیل جدول پیوستی آئین‌نامه تصریح شده که میزان انبوه سایر اقلام یا مواد تحت کنترل از جمله مواد رادیو اکتیو، میکروبی و سایر مواد شیمیایی نیز، حسب مورد توسط دستگاه‌های ذیربط تعیین می‌شود.

علاوه بر وظایف تعیین شده در سایر مواد این آئین‌نامه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است در مواردی که قاضی یا سایر مراجع ذیصلاح در اجرای مواد قانون نیاز به نظریه کارشناسی دارند، اظهار نظر کارشناسی کند.

این مصوبه روز 21 دی ماه جاری از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.