آگهی مفقودی

آگهی مفقودی برای وقتی مدارکتان را گم می کنید

آگهی مفقودی مدارک برای وقتی که مدارک تان را گم میکنید:
هر انسانی در زندگی شخصی و یا کاری خود ممکن است چیز هایی رو گم کند این گمشده ها میتوانند کارت ملی گواهینامه کتاب و یا سایر اشیا باشد و حتی گاهی فرد خودش را گم میکند!
اگر خودتان را گم کرده اید متاسفانه این مقاله بدردتان نمیخورد اما اگر وسایلتان را گم کرده اید پیشنهاد میکنم که این مقاله را تا آخر بخوانید:
به نظرتان اولین کاری که بعد از گم کردن وسایلمان میکنیم چیست؟
معلوم است دنبالشان میگردیم!
اولین اقدام عاقلانه بعد از مفقود کردن این است که دنبالش بگردیم ولی سوال اساسی این است که کجا را باید گشت ؟
اگر شما کارت اعتباری خود را گم کرده اید اول از همه جیب ها ، کیف ها و داخل ماشینتان را خوب بگردید و یا اگر شناسنامه و دیگر مدارک هویتی خود را گم کرده اید ابتدا داخل کشو ها کمد ها و سایر مکان هایی که مدارک خود را نگه میدارید را با دقت بگردید….ولی اگر باز هم پیدا نشد چه؟
اینجاست که شما باید دایره جستجو خود را گسترش دهید و برای این کار باید از دیگران کمک بگیرید:
اعضاء خانواده:
زمانی که کودک بودیم هر وقت وسیله ای را گم میکردیم پیش پدر و مادر خود میرفتیم و از آنها کمک میگرفتیم؛ پس چرا حالا این کار را نکنیم؟
نه این که دقیقا از والدین مان بخواهیم به عنوان مثال کارت ملی ما را پیدا کنند بلکه میتوانیم با کمک گرفتن از آنها و دیگر اعضاء خانواده روند پیدا شدن وسیله گمشده را سرعت ببخشیم.
نکته : اگر در خانه کودک خردسالی دارید حتما از او درباره وسیله خودتان سوال کنید . گاهی کودکان از روی کنجکاوی وسایل را برمیدارند و به نوبه خود از آنها نگه داری میکنند. این جمله را به یاد داشته باشید(پشت هر وسیله گمشده ای کودکی کنجکاو ایستاده است!)
حال اگر مطمئن هستید گمگشته شما در خانه نیست باید چه کار کنید؟
اگر کارت ملی شناسنامه و یا چیز هایی از این قبیل را گم کرده اید و نتوانسته اید پیدایشان کنید به ناچار باید المثنی دریافت کنید ولی صبر کنید اگر کارت ملی شما به دست افراد مجرم بیافتد چی؟
فرد سودجو میتواند با مدارک شما سیم کارت دریافت کند و یا کار هایی بد تر به نام شما انجام دهد وشما حتی روحتان هم خبر نداشته باشد و فقط زمانی متوجه شوید که باید به دادگاه بروید و پاسخگو کار های نکرده خود باشید!
پس راه حل چیست؟
یکی از موثر ترین راه ها برای جلوگیری از سوءاستفاده انواع مدارک مفقود شده ثبت آگهی مفقودی است.
در زمان های نه چندان دور برای ثبت آگهی مفقودی باید به ادارات پست و یا پیشخوان های دولتی مراجعه میکردیم اما حالا به سادگی چند کلیک در سامانه ملی ثبت آگهی (فوری ثبت) میتوان در خانه آگهی مفقودی خود را ثبت کنیم و چند روز بود نسخه چاپی آن را تحویل بگیریم .

ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار

«مقالات مشابه»

برگ سبز خودروگواهینامهمدارک دانشگاهی
سند کمپانی خودروکارت سوختکارت ملی
کارت بیمه خودرودفترچه بیمهشناسنامه
گذرنامه (پاسپورت)وصیت‌نامهعقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چککارت بازرگانینمونه متن آگهی مفقودی