آگخی مفقودی

ضرورت ثبت آگهی مفقودی

 

الزامات آگهی مفقودی و هدف چاپ آن در روزنامه های کثیرالانتشار چیست؟

آگهی مفقودی
شهروندان مراقب سوءاستفاده از مدارک هویتی خودشان باشند

۱-پیشگیری از سوء استفاده از مدارک و اسناد مفقودی:

قاچاق کالا، ثبت نام یارانه ها، خروج غیر قانونی از مرز، خرید و فروش خودرو، پاس کردن چک با کارت ملی، آزاد کردن زندانی با استفاده از اسناد، خرید و فروش سیم کارت و مزاحمت به نام فرد دارنده سیمکارت و…. از جمله مواردی است که افراد سودجو همواره از طرق مختلف مبادرت به آن می نمایند.

یقینا موارد زیادی در رسانه ها و جراید مبنی بر سوء استفاده از مدارک مفقودی دیده وشنیده ایم.ثبت آگهی مفقودی مدارک و درج تاریخ مفقود شدن مدرک در روزنامه کثیرالانتشار در زمان مطلوب ، سند محکمی برای مراجع قضایی و قانونی است چرا که اگر از مدرک مفقود شده در طی زمانی که در تلاش برای صدور المثنی است سوء استفاده ای شود، می‌توان با ارائه آن روزنامه به مراکز قانونی از اتهامات وارده خود را مبرا ساخته و رفع اتهام نمود.

۲-الزامات قانونی ثبت آگهی مفقودی:

در بسیاری موارد ازجمله در خصوص مدارک دانشگاهی و برخی دیگر از مدارک سازمانی ، سازمانهای مربوطه جهت صدور مجدد مدارک الزاماتی مبنی بر چاپ آگهی مفقودی در روزنامه های کثیرالانتشار و ارائه آن به سازمان متبوع دارند. همچنین طبق قوانین پلیس راهور، چاپ آگهی های مفقود شده مدارک خودرو در روزنامه کثیر الانتشار الزامی است.

فرد مفقود کننده مدارک مشخصات مدارک مفقودی خود که شامل برگ سبز، سندخودرو و برگه کمپانی می باشد را بعداز تکمیل فرم در سامانه و دریافت روزنامه مربوطه تا ۷۲ ساعت بعد ، در آدرس مربوطه و یا دفتر ثبت آگهی ، آن را جهت ادامه مراحل صدور مجدد مدارک ارائه خواهد نمود.

شما میتوانید با ثبت آگهی مفقودی مدارک گمشده خود در سامانه ثبت آگهی فوری ثبت و پرداخت هزینه مربوطه آگهی خود را با کد رهگیری مرسولات پستی در سامانه مربوطه در آدرس مورد نظر تحویل بگیرید. همچنین بهتر است همواره جهت جستجوی مدارک مفقودی خود به سایت پست یافته شرکت ملی پست مراجعه نموده و نسبت به جستجوی آن اقدام نمایید.

ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار
ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار

«مقالات مشابه»

برگ سبز خودرو گواهینامه مدارک دانشگاهی
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت دانشجویی دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی نمونه متن آگهی مفقودی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *